Také máte rádi, dobré a pěkné formy na koláče, buchty a bábovky? Musím se přiznat, že já mám pro tyto věci jistou slabost. Stále hledám novou a novou keramickou formu na bábovku, i když najít pěkný krámek s keramikou kde mají tento sortiment není zas tak jednoduché. Ale nedávno se mi poštěstilo koupit krásný keramický srnčí hřbet a tak jsem hledala a hledala recept, který by nezklamal. A tak po delším a úspěšném hledání se s Vámi podělím o tento jemný a vláčný čokoládový srnčí hřbet. Nevím ani proč, ale tak trochu mi dá pocit Vánoc, asi to bude tím, že dnes nám začíná podzim a šťavnaté ovocné letní moučníky nahradíme moučníky více kalorickými, plnější chuti a vonícího koření.
Na přípravu budeme potřebovat
250 g polohrubé mouky
200 g cukru
2 vejce
100 g hořké čokolády
 80 g rozpuštěného másla
1 prášek do pečiva
1 bílý jogurt
4 lžíce kakaa
1 kávová lžička skořice
50 ml mléka
Vejce našleháme s cukrem, přídáme máslo, jogurt, skořici, prosátou mouku s práškem do pečiva, kakao a mléko. Vše dobře vyšleháme a nalijeme do vymazané a vysypané formy na srnčí hřbet. Nálámeme na větší kusy hořkou čokoládu a zatlačíme jí do připraveného těsta. Pečeme v předehřáté troubě na 180°C přibližně 20 – 30 minut.
A jestli máte mlsný jazýček, můžete tento velmi jemný moučník doplnit trochou rybízové marmelády, věřte, potřený plátek tohoto moučníku touto pikantní marmeládou je opravdový požítek…