SUROVINY

Těsto:

5 ks bílky
2 ks žloutky
100 g kr. cukr
80 g polohrubá mouka
2 lžíce kakao
1 lžička prášek do pečiva
1 lžíce ocet
1 lžička likér podle chuti
50 ml olej

Malinová nádivka:

250 ml maliny
25 g kukuřičný škrob
2 lžíce kr. cukr
20 g máslo

Tvarohová náplň:

3 ks žloutky
60 g moučkový cukr
250 g mascarpone nebo jemný tvaroh
1/2 bal. prášková želatina
2 lžíce moučkový cukr
2 lžíce citronová šťáva
150 ml smetana ke šlehání

Vrch:

100 g mléčná čokoláda
20 ml smetana ke šlehání
maliny na ozdobu

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Bílky vyšleháme do tuhé pěny, postupně přidáme cukr a mixujeme, dokud nedostaneme lesklou pěnu. Přidáme 2 žloutky, mouku, kakao, prášek do pečiva, ocet, olej a nakonec i likér. Připravené těsto navrstvíme na plech, který jsme vyložili pečícím papírem. Pečeme při teplotě 160 stupňů 10 – 15 minut. Upečené těsto vyndáme a spolu s navlhčenou utěrkou srolujeme. Necháme vychladnout.
  2. Maliny rozmixujeme na kaši, přidáme kukuřičný škrob, cukr a vaříme na mírném ohni, dokud nedostaneme hustou hmotu. Následně hmotu odstavíme, přidáme máslo a mícháním ho rozpustíme. Hmotu navrstvíme na vychladlé těsto.
  3. Žloutky utřeme s moučkovým cukrem do tuhé pěny (ve vodní lázni) a odstavíme. Necháme vychladnout. Ve druhé misce utřeme mascarpone s moučkovým cukrem, citrónovou šťávou (můžeme přidat i citronovou kůru) a postupně po lžících přidáváme žloutkovou hmotu. Nakonec přidáme vyšlehanou šlehačku a vařečkou jemně smícháme. Na závěr přimícháme želatinu, kterou jsme si připravili podle návodu na obalu, přidáme likér a 3/4 krému navrstvíme na malinovou vrstvu.
  4. Opatrně srolujeme a necháme v lednici odstát minimálně 1 hodinu.
  5. Mléčnou čokoládu rozpustíme ve vodní lázni. Když je čokoláda rozpuštěná, přilijeme smetanu a mícháním spojíme. Takto připravenou čokoládu přidáme ke zbývajícímu krému a promícháme. Navrstvíme na vrch, ozdobíme malinami a podáváme. Dobrou chuť!