Doba přípravy: 45 minut 

Surovinydle potřeby

6 vajec1 almette bez příchuti
1 smetanový sýr
50 g másla
1 PL majonézy
sůl
mletý bílý pepř
100 g uzeného plátkového lososa
pažitka

Postup přípravy receptu

  1. Vejce uvařím natvrdo. Vkládám je do studené vody, kterou rychle přivedu k varu a od doby, kdy voda začne vřít, počítám 8-9 minut. Jakmile jsou vejce uvařená, vodu sliji a rychle je zchladím ve studené vodě, kterou párkrát vyměním. Poté je oloupu a opláchnu krátce studenou vodou, aby na nich neulpěly žádné skořápky.
  2. Vychladlá vejce překrojím podélně přesně napůl a z obou půlek vyjmu žloutky, které odložím do misky. Ke žloutkům přidám všechny uvedené suroviny, kromě lososa a pažitky a metlami ručního mixéru našlehám do pěny. Dochutím a naplním tím zdobičku.
  3. Do každé půlky vejce nastříkám krém, posypu pažitkou a ozdobím kouskem lososa.

Poznámka od kuchařky

Toto byla dnešní rychlovka, potřebovala jsem něco, co nezabere příliš času. Do náplně pokud možno nepřidávejte hořčici, ani česnek, protože takto vynikne jemná chuť nadýchané náplně, kterou na vyšší stupeň pozvedne právě uzený losos. Ale samozřejmě záleží na tom, co máte rádi, ve fantaziích a chutích nikomu nechci bránit 🙂

Podávala jsem s čerstvou celozrnnou semínkovou bagetou.

Vhodné je k tomu pít dobré bílé víno, dnes to možné nebylo. Místo pažitky lze použít také čerstvý kopr, ale ten jsem neměla a mražený jsem dávat nechtěla. Kdo nemá pažitku, může dát snítku rukoly.

Nyní jsem to nechala na tácku k tomu určeném, někdy servíruji na listu ledového salátu.

A že vajíček se nemusí nikdo obávat, dokazuje tento článek: https://www.prozeny.cz/clanek/zazracna-vejce-co-se…