Suroviny

1 středně velký lilek
listové těsto
olejzelené pesto (bazalkové, z mědvědího česneku…)
česnek
sůl
vodní kaštany (nebo sušená nakládaná rajčata)

Postup přípravy receptu

  1. Lilek nakrájíme podélně na pruhy cca půl cm široké, prostřední ještě podélně překrojíme. Na tácu posolíme, necháme minimálně 20 minut vypotit.
  2. Přichází moment, kdy je dobré zapnout troubu a předehřát ji na cca 200°C. Potom sůl pod tekoucí vodou z lilků opláchneme a plátky důkladně vymačkáme v papírových utěrkách. Na pánvi s troškou oleje opečeme z obou stran skoro dohněda a odložíme opět na tác s utěrkami.
  3. Listové těsto rozkrájíme či rozválíme na plátky cca 20 cm dlouhé, 5 cm široké a 0,5 cm silné. Jednotlivé plátky potíráme trošku česnekem se solí, z pravé strany položíme plátek lilku tak, aby nahoře trošku přesahoval a nebyl až do levého konce.
  4. Lilek potřeme pestem, do pravého kraje, od které se bude šnek smotávat, vložíme vodní kaštan a zamotáme. Dávala jsem vodní kaštan, protože původní záměr se sušenými rajčaty, díky jejich záhadnému zmizení, nevyšel.
  5. Jednotlivé smotky dole trošku zmáčkneme, postavíme na plech s pečícím papírem a já je, pro jistotu ještě volně, svázala provázkem. Pečeme cca 20 minut.