Kaki v utajení

Doba přípravy: rychle připraveno,rychle osmaženo

Suroviny 3porce po 2kusech

1/2 Kaki
1 sýr Mozzarella (balíček s nálevem = 125 g)
12 plátků Anglické slaniny (delších na jemno nařezaných)
6 párátek

Na těstíčko smícháme:
1 vejce
100 ml bílého vína (můžeme nahradit vodou)
3-4 lžíce hladké mouky
1/4 lžičky prášku do pečiva
špetka soli
špetka mletého pepře 

Postup přípravy receptu

  1. Z uvedených surovin umícháme hladké těstíčko o hustotě jako na palačinky. Dobře opláchnuté kaki rozpůlíme a nakrájíme na plátky o síle cca 5 mm. Zhruba stejně silné plátky nakrájíme i z okapaného sýra.
  2. Na pracovní plochu nebo prkýnko položíme vedle sebe vždy po dvou plátcích slaniny tak, aby se trošku překrývaly. Na slaninu položíme plátek sýra a kaki a zavineme do závitků. Pro jistotu každý závitek zajistíme párátkem a obalíme v připraveném těstíčku.
  3. Smažíme v hlubším kastrůlku ve vyšší vrstvě rozehřátého oleje do zlatavé barvy. Po osmažení necháme na papírové utěrce, nebo ubrousku vsáknout přebytečný tuk. Podáváme s pečivem, ale hodí se i jako hlavní chod s bramborovou kaší.

Poznámka od kuchařky

Mezi svátky budu potřebovat nějaké nenáročné rychlovky. Vyzkoušela jsem si takový malý experiment a protože to bylo opravdu velice rychlé a moc dobré, tak se tady s Vámi o něj dělím.

Místo anglické slaniny můžeme použít například moravské uzené,cikánský šál, ale opravdu pro lepší zabalení se hodí uzenina podlouhlejšího tvaru.