Doba přípravy: 20 minut 

Suroviny 1 porce

1 cibule (velká, idealni je Vidalia nebo Texaska sladká cibule)
majonéza
zakysaná smetana
kečup
cayenský pepř
hladká mouka
1 vajíčko
česnekový pudr
oregano (sušené)
paprika
mléko
sůl
černý pepř 

Postup přípravy receptu

  1. Velkou cibuli oloupeme a ukrojíme vršek, aby měla rovný tvar a spodek, abychom zachovali jako podstavec. Cibuli velmi ostrým nožem nakrojíme skoro doprostřed a postupně krájíme jednotlivé vrstvy zhruba na centimetrové plátky. Během krájení cibuli otáčíme a zachováme spodek nedokrojený do konce. Cibule nám musí držet pěkně pohromadě, nesmí se rozpadat. Většinou ji krájím na ubrousku, kterým otáčím podle potřeby. Když je cibule dokrájená skoro doprostřed, vyjmeme ostrým řezem střed.
  2. Poté smícháme v jedné misce 1 vajíčko a 250 ml mléka.
  3. V další misce smícháme 250 ml (mam na to odměrku, malý hrníček) hladké mouky, sladkou papriku, sušené oregano, česnekový pudr, sůl, černý a cayensky pepř. Vše podle vlastních chuti.
  4. Cibuli nejprve namočíme do vajíčka s mlékem, potom do sypkého základu. Kam se ochucená mouka nedostane, dosypeme ručně, znovu vymácháme v tekutém základu a ještě jednou obalíme v ochucené mouce. Takto připravenou cibuli necháme odležet v lednici cca 15 minut.
  5. Mezitím připravíme sosík. Smícháme majonézu, zakysanou smetanu, kečup a cayensky pepř.
  6. Poté cibuli ufritujeme na 175°C cca 10 minut do zlatohnědé barvy, aby byla měkka a těstíčko křupavé.
  7. Vyjmeme a osušíme papírovými ubrousky. Doprostřed cibule dáme mističku s připraveným sosem. Podáváme k dobrému vínku nebo pivu. Výborně se hodí na posezení s přáteli.

Poznámka od kuchařky

Recept je zde notoricky znamy, ale nas kuchar me zasvecoval, jak spravne nakrajet cibuli….:)))). Dcera ji takto upravenou miluje , kdyz ma misto sosu uprostred hromadku kureci smesi, co vetsinou podavame k bramborakum. Doufam, ze se vam recept bude hodit, je to malinko neco jineho. Lze pripravit i z normalni cibule, ale dela se trochu dele.