Doba přípravy: 20-25 min.

Suroviny 4 porce

Omáčka:
750 ml litrová sklenice naložených hub na sladkokyselo
1 šlehačka 33%
0,5 l mléka
1 PL hladké mouky
3 PL oliv. oleje nebo 2 plátky másla
4 kuličky nového koření
1 bobkový list
1 lžičku čerstvě namletého pepře
1 PL houbového koření
1 kostka bujónu
3 dl vody

Noky:
1/2 sáčku ( cca 5 dkg) bramborové kaše v prášku
150 ml vařicí vody (něco nad 1/2 hrnku čtvrtlitrového)
plátek másla
2 velká vejce
1 frťan studené vody
2 lžíce dětské krupičky
2 lžíce hrubé mouky
sůl
středně velký hrnec s osolenou vařící se vodou do 2/3 výšky hrnce 

Postup přípravy receptu

  1. Připravíme všechny ingredience, abychom neodbíhali a dáme vařit vodu na noky.
    Do jednoho půllitráku nebo misky nalijeme z varné konvice horkou vodu -150 ml, vsypeme do ní půl stogramového sáčku instant. kaše, plátek másla a vyšleháme vidličkou, po rozpuštění másla ještě jednou prošleháme.
    Do druhého půllitrového hrnku klepneme vajíčka, přidáme frťana vody, sůl a vidličkou dobře prošleháme.
    Postupně přisypáváme krupičku a mouku, dobře promícháme. Necháme odležet.
  2. Do hrnce na omáčku dáme olej, máslo nebo obojí, přidáme hl. mouku a usmažíme světlou jíšku. Zalijeme vodou a mícháme do zhoustnutí, pak přilijeme mléko, vložíme všechno koření a bujón a za občasného zamíchání přivedeme k varu. Necháme chvíli povařit, hlídáme.
  3. Naložené houby vysypeme do cedníku NE DO SÍTKA, aby v něm nezůstala hořčičná semínka, propláchneme proudem vody a vyklopíme do omáčky. Houby jsou měkké, není třeba je vařit, jen přejít varem. Pak vezmeme sběračku, nabereme do poloviny omáčku a doplníme smetanou, protřeseme nebo zamícháme a dáme zpět do hrnce. Takto pokračujeme až do spotřebování smetany. Smetana se nesrazí.
  4. Voda na noky se vaří, smícháme obě směsi dohromady a malou lžičkou nabíráme těsto, vkládáme do vařící se vody. Když vložíme poslední nok, opatrně promícháme a necháme ještě pět minut vařit na sporo. Slijeme do cedníku, vrátíme do hrnce, kde se vařily a lehce potřeme máslem.

Poznámka od kuchařky

Zdá se to možná složité, ale je to hotové v cukuletu, protože se houby nemusejí vařit a noky jsou vařené za pár minut. Pokud máte raději více do sladka, upravte si podle svého. Zkoušela jsem postrouhat noky sýrem a rajčatový salát. Byla to bašta.