Suroviny 2 porce

6 vajec vařených natvrdo
1/2 kl kurkumy
2 pl oleje na smažení vajec

Omáčka:
4 střední rajčata
2 červené a 2 zelené feferonky (já měla beraní rohy)
2 střední cibule nebo šalotky
1 stroužek česneku
1 kl chilli vloček
2 pl ústřicové omáčky (v nouzi sojovka)
1/2 kl mletého koriandru
1/2 kl koření garam masala
1/2 kl mletého římského kmínu
sůl
asi 2 kl třtinového cukru
nať koriandru na posypání 

Postup přípravy receptu

  1. Nejprve připravíme zeleninu. Česnek oloupeme a nasekáme, cibulky oloupeme a nakrájíme na měsíčky. Rajčata nařízneme, spaříme a ochladíme ve studené vodě, potom je oloupeme a nakrájíme na kousky. Z feferonek vyjmeme semínka a nakrájíme je na plátky.
  2. Vejce oloupeme a v bílku uděláme několik mělkých zářezů, aby se omáčka a koření dostaly dovnitř. V pánvi wok rozpálíme olej, přisypeme kurkumu a vložíme celá vejce, která ze všech stran opečeme – vejce získají zlatavou barvu a budou mít křupavou kůrku. Opečená vyjmeme a dáme stranou.
  3. Do výpeku přidáme cibuli, promícháme, přidáme ostatní zeleninu, česnek a všechno koření. Zalijeme ústřicovou omáčkou, dosolíme a můžeme dochutit cukrem – v původním receptu není, ale mě se to zdálo dost kyselé.
  4. Vejce vrátíme do omáčky, posypeme koriandrem a podáváme s rýží nebo s pečivem.

Poznámka od kuchařky

Toto jídlo pochází údajně z Nepálu nebo Barmy, zdroje se liší. Je to velmi rychlé a chutné, jen je to dost ostré, tak není vhodné pro děti. Místo chilli se dá dát sladká paprika a místo feferonek papriky, není to už ono, ale je to také dobré – vzhledem ke snadnosti není problém udělat dvě varianty, pro dospělé i děti.