Suroviny

Těsto:
200 ml mléka
50 g máslašpetka soli
200 g hladké mouky

Náplně:

velmi variabilní, například:

Rajčatová salsa:

rajčata
červená cibule
chilli paprička
sůl
pepř
malinko česneku
mozzarella
bazalka 

Postup přípravy receptu

  1. Nejdříve připravíme těsto, protože musí dobře vychladnout. Do kastrolu nalijeme mléko, osolíme, přidáme máslo a uvedeme k varu. Pak vsypeme najednou všechnu mouku, dobře promícháme a odpalujeme těsto: mícháme na mírném plamen, až je z těsta koule a na dně kastrolu se tvoří bílý povlak. Pak vypneme sporák a těsto vyklopíme na vál. Necháme trochu zchladnout, ručně propracujeme do hladké koule, zakryjeme, aby neoschlo a necháme zcela vychladnout.
  2. Mezitím si připravíme náplň:    Na salsu hodně nadrobno nakrájíme pevná rajčata, cibuli a česnek, ochutíme solí, pepřem a nasekanou nebo rozdrcenou chilli papričkou. Pak kombinujeme s malými kousky mozzarelly a bazalkou.
  3. Zchladlé těsto po částech rozvalujeme, čtvrtlitrovým hrnkem vykrojíme kolečka, každé ještě lehce rozválíme víc dotenka, dáme trošku náplně (když je náplně moc, jemné těsto se trhá a taštičky pak praskají). Uzavřeme a dobře přimáčkneme okraje. Ideální je na to tvořítko na taštičky.
  4. Naplněné taštičky obalíme v rozšlehaném vajíčku a prosáté strouhance a smažíme ve vyšší vrstvě tuku dočervena.
  5. Podáváme horké se salátem.

Poznámka od kuchařky

Další možnosti náplní najdete zde:

http://www.mlsoty.estranky.cz/clanky/neco-z-italie…

Dietnější verzi připravíte tak, že taštičky položíte na plech vyložený papírem nebo fólií na pečení, potřete olejem a upečete v troubě vyhřáté na 200°C dočervena.