Slávky na cuketovo-rajčatové omáčce, cuketové špagety s balzamikem

Suroviny

slávky (měla jsem již hotové vyloupané naložené ve slaném nálevu)

Omáčka:

olivový olej

šalotka, česnek

cherry rajčata

kousek cukety

rajčatová passata

balsamikový ocet

sůl, pepř

bazalka

skořice

Špagety:

cuketa, sůl

balzamikový ocet

Postup přípravy

  1. Nejprve připravíme špagety. Cuketu nastrouháme pomocí spiralizéru nebo spirálového kráječe na zeleninu na libovolně široké nudličky. Osolíme, zastříkneme balzamikem a důkladně promícháme. Udložíme v uzavíratelné nádobě minimálně na hodinu (ideálně i déle) do lednice, aby cuketa pustila šťávu a všechny chutě se prolnuly.
  2. Pokračujeme omáčkou. V hrnci na rozpáleném olivovém oleji orestujeme na drobno posekanou cibulku spolu s česnekem, přidáme na kostičky nakrájená rajčata a cuketu. Vmícháme 1-2 lžíce rajčatové passaty a balsamikový ocet. Přidáme bylinky a za průběžného míchání zvolna dusíme až do rozpadnutí rajčat a změknutí cukety. Rozmixujeme ponorným mixérem a dochutíme.
  3. Pokud nechceme mít špagety a slávky studené, můžeme je v tomto momentě krátce prohřát na pánvi nebo v mikrovlnné troubě. Na talíř naservírujeme nejprve naložené špagety, poté rajčatovou omáčku a nakonec slávky.

Poznámka autorky receptu

Slávky jsou jako všechny mořské plody velmi zdravé. Jsou bohatým zdrojem bílkovin, ale i minerálních látek. Mušle jsou jedním z nejbohatších zdrojů železa na světě, dále obsahují také mangan, zinek, draslík, vitamíny skupiny B a minerální soli.