Smoothie miska, Smoothie miska banán-ananas-hruška

Suroviny

čerstvé ovoce

listová zelenina

voda, kokosová voda, rostlinné mléko

superfoods (maca, baobab, acai…)

semínka (konopná, chia…)

kapka oleje (kokosový, lněný…)

Postup přípravy

  1. Máte rádi smoothie, dali byste si ho jako hlavní jídlo, ale nechce se vám své jídlo jen pít? Pak si připravte smoothie misku. Do svého smoothie přidejte méně vody než obvykle, nebo klidně žádnou, pokud to váš mixer zvládne. Rozmixujte dohladka, nalijte do misky, ozdobte a smoothie miska je na světě.
  2. Další specialitou smoothie misky je to, že hodně často obsahuje takzvané superfoods, tedy potraviny nabité živinami. Při mixování můžete přidat například lžičku prášku maca, mesquite, lucumy, baobabu a podobně. Aby smoothie skutečně nahradilo celé hlavní jídlo, je vhodné přidat i nějaký zdroj tuků a bílkovin. Pro zdravé tuky přidávám lžičku kvalitního oleje (chia, lněný, dýňový, kokosový a podobně), případně olejem ozdobně pokapu hotovou smoothie misku. Pro doplnění bílkovin se často používají speciální proteinové prášky, stačí ale přidat konopná semínka, lžíci ořechového másla a nebo lžíci jemně mletých semínek (já moc ráda přidávám některé mouky od Adveni, například dýňovou, lněnou nebo chia).

Poznámka autorky receptu

Přikládám ještě odkaz na svůj článek o smoothies: http://www.varimbezlepkumlekavajec.estranky.cz/cla…

Tento a další recepty bez lepku, mléka a vajec naleznete na mých stránkách http://www.varimbezlepkumlekavajec.estranky.cz.