Snídaňová kaše s gofiem

Suroviny

5 lžic bezlepkových vloček (např. jahelných, pohankových nebo bezlepkových ovesných)

1 lžíce kukuřičného gofia

1 lžíce konopných semínek

1 lžička chia semínek

rostlinné mléko (sojové, rýžové, mandlové…)

na oslazení podle chuti například třtinový cukr, stevia, med, agávový sirup…

Nutriční hodnoty

Energie395 kJ / 94 kcal
Bílkoviny3,63 g
Tuky6,70 g
Vláknina5,25 g
Cholesterol0 mg
Sodík4 mg
Sůl0,01 g
Sacharidy2,25 g

Postup přípravy

  1. Kukuřičné gofio zalijeme třemi polévkovými lžícemi vody (nebo mléka) a důkladně vymícháme, až získáme hladkou kašičku bez hrudek.
  2. Poté rozředíme horkým rostlinným mlékem, vmícháme semínka a vločky, osladíme podle chuti a necháme alespoň 15 minut odstát, aby se vločky a semínka nasákly tekutinou.
  3. Před podáváním můžeme ozdobit například semínky, oříšky nebo ovocem.
  4. Gofio je možné vmíchat do jakékoli snídaňové kaše, dodá jí tak vitamíny a minerály. Kaši můžeme dochutit například kakaem, skořicí, kardamomem, datlovým sirupem, sušeným nebo čerstvým ovocem, strouhanými oříšky a podobně.

Poznámka autorky receptu

Gofio je pražená celozrnná mouka, nejčastěji kukuřičná, ale může být i pšeničná nebo ovesná. Vyrábí se z celých zrn, která se před rozemletím opraží. Je to nejstarší potravina Kanárských ostrovů. Už před více jak 2000 lety ho vyráběli Guančové, jejich původní obyvatelé. Gofio po staletí tvořilo základ stravy Kanářanů a pomohlo jim přežít časté hladomory. V 15. století si gofio oblíbili i mořeplavci, nechybělo ani na lodích Kryštofa Kolumba.

Kukuřičné gofio se dodává v několika variantách podle stupně opražení. Je možné ho používat na vaření a pečení, ale i bez tepelné úpravy, například do nápojů nebo nepečených dezertů. Obsahuje velké množství vitamínů a minerálů: vitamíny B1, B2, B3, C, železo, vápník, hořčík, draslík a sodík; je bohaté na bílkoviny a vlákninu a je lehce stravitelné. Vyrábí se zásadně z kukuřice, která není geneticky modifikovaná.

Gofio můžete zakoupit v eshopu http://www.el-gofio.cz/.

Tento a další recepty bez lepku, mléka a vajec naleznete na mých stránkách http://www.varimbezlepkumlekavajec.estranky.cz.