Duháčkovy vanilkové sušenky

Suroviny

Porce: 40 ks

80 g moučkového cukru

300 g polohrubé mouky (hladká by byla lepší, no ale nebyla :-))

100 g másla

6 lžic plnotučného mléka

1 vanilkový lusk

1/4 kypřícího prášku

potravinářská či přírodní barviva dle fantazie

Nutriční hodnoty

Energie9 053 kJ / 2 164 kcal
Bílkoviny33,67 g
Tuky88,33 g
Vláknina9,00 g
Cholesterol268 mg
Sodík52 mg
Sůl0,09 g
Sacharidy304,03 g

Postup přípravy

  1. Rozpusťte máslo, přidejte k němu mléko a moučkový cukr a vyšlehejte do pěny. Poté přimíchejte zrníčka z vanilkového lusku, mouku a kypřící prášek, a vypracujte těsto podobné například lineckému. Pokud to bude potřeba, přidejte ještě další mouku. Nechte vychladit.
  2. Pokud budete chtít těsto barvit, rozdělte na části podle vybraného počtu barev a obarvěte potravinářským barvivem. Můžete vyzkoušet i některé přírodní metody (např. červená řepa apod. – neměla jsem na tyto pokusy doma bohužel žádné suroviny). Opět nechte vychladit.
  3. Duhování je poněkud složitější nebo jsem možná jen nepřišla na tu správnou metodu :-) Z těsta jsem vždy uválela váleček od každé barvy, rukama co nejvíce přitlačila k sobě a opatrně rozválela na plát silný cca 0,5 cm. Pokud vám bude držet těsto pohromadě alespoň natolik, abyste z něj dokázali vykrajovat, bude to fungovat. Drobné odchylky řešit nemusíte, těsto se v troubě ještě trošku speče a sušenky by se vám rozpadnout neměly.
  4. Z těsta jsem vykrajovala sklenicí kolečka, která jsem vždy rozkrojila napůl a ozdobila očičkem z Lentilek. Pokud budete chtít jít do detailu a použít cukrářská očka, která jsou na úvodní fotografii, nepečte je, roztekly by se (fakt jsem si to na celém jednom plechu vyzkoušela :-)). Přilepte je cukrářským lepidlem (v podstatě tekutý cukr) až na hotové sušenky.
  5. Pekla jsem v horkovzdušné troubě na 180°C přesně osm minut. Dobu pečení uzpůsobte zkušenostem s vaší vlastní troubou, ale snažte se sušenky nepřepéct – byly by tvrdé a ztratily by barvu.
  6. Typově tyto sušenky i přesto patří mezi tvrdší, čili doporučuji je podávat spíše starším dětem. Uložte je do krabice s kouskem jablka. Za pár dnů se uleží a změknou.

Poznámka autorky receptu

Tento a všechny další mé recepty najdete na http://www.facebook.com/mamavkuchyni