Rýžovo-vločkové knedlíčky

Suroviny

Porce: 3 – 4

150 g kulatozrnné rýže

3 lžíce vloček (použila jsem kombinaci špaldových a žitných, ale určitě mohou být i klasické ovesné či jiné)

3 lžíce kokosu (od cca 2 let, ale nemusí být, takže mladším dětem můžete vynechat)

2 lžíce rýžové mouky

případně cukr nebo jiné sladidlo dle chuti

Nutriční hodnoty

Energie4 792 kJ / 1 145 kcal
Bílkoviny20,79 g
Tuky34,62 g
Vláknina14,97 g
Cholesterol0 mg
Sodík18 mg
Sůl0,09 g
Sacharidy180,15 g

Postup přípravy

  1. Rýži zalijte vodou dle návodu na obalu (zpravidla v poměru 2:1) a dejte vařit. V posledních pěti minutách vaření přisypejte ještě vločky, které tak dojdou s rýží společně. Nechte rýžovo-vločkovou kaši vychladnout a poté přidejte kokos a rýžovou mouku.
  2. Pokud chcete mít knedlíčky sladké, můžete je ještě dle chuti mírně osladit sladidlem, které vám vyhovuje. Já jsem knedlíčky nesladila a byly samotné poněkud mdlé, ale přelévala jsem je ovocným rozvarem, který byl poměrně sladký, takže výsledná chuť se srovnala.
  3. Ze vzniklé hmoty válejte kuličky přibližně o velikosti golfového míčku a vařte je ve vroucí vodě cca 8 minut (dle velikosti knedlíčku), dokud se nezačnou pokoušet poněkud těžkopádně vyplavat na povrch. Jsou hutnější, takže úplně vznášet na hladině se pravděpodobně nebudou, ale onen pokus o odlepení se ode dna je právě přesně ten správný moment, kdy knedlíček z vody vytáhnout.
  4. Podávejte s ovocem, kakaem, čokoládou či čímkoliv, co máte rádi. Já jsem servírovala s ovocným rozvarem (svařila jsem ovoce s troškou cukru a posléze rozmixovala na omáčku).

Poznámka autorky receptu

Tento i další mé recepty najdete na http://www.facebook.com/mamavkuchyni