Suroviny

300 g listového těsta

4 ks Hermelínu

4 lžíce kečupu

4 plátky šunky

bazalka (čerstvá nebo sušená) dle chuti,

1-3 stroužky česneku

1 vejce

Na dohotovení:

1 vejce

sezamové semínko

Nutriční hodnoty

Energie11 939 kJ / 2 853 kcal
Bílkoviny140,73 g
Tuky195,91 g
Vláknina5,36 g
Cholesterol910 mg
Sodík6,12 g
Sůl15,72 g
Sacharidy129,93 g

Postup přípravy

  1. Pochoutka s puncem krále sýrů vyhlíží díky „župánku“ z listového těsta nadmíru honosně, přitom její příprava je poměrně jednoduchá i rychlá. Základ pochopitelně tvoří Hermelín, který vydlabete.
  2. Pro tuto úpravu vybírejte sýr spíše pevnější a neroztékavý, nikoli přespříliš vyzrálý. Vydlabanou hmotu lze doplnit jemně nakrájenou šunkou, ale například i měkkou klobáskou dle vlastní chuti, případně můžete ekonomicky sáhnout po zbytcích pečeného masa z předchozího oběda.
  3. Dobrou práci v náplni odvede kečup, středomořský šmrnc jí přidá sekaná bazalka (nejlépe čerstvá), ale zvolit můžete i jiné čerstvé bylinky ze zahrádky. A aby náplň měla říz, nezapomeňte na česnek a určitě jím nešetřete.
  4. V každém Hermelínu vykrojte špičkou nože z jedné strany kolečko (dole sýr neprokrojte) a lžičkou vyjměte měkkou vnitřní část. Připravené mističky uložte na plechu s papírem na pečení do středu čtvercových plátků vyváleného listového těsta (12 x 12 cm).
  5. Vydlabanou hmotu překrájejte nožem a v misce ji rozmělněte vidličkou. Dále ji smíchejte s kečupem a jemně pokrájenou šunkou, hmotu ochuťte sekanou bazalkou, prolisovaným česnekem a vše spojte vejcem.
  6. Dobře vymíchanou náplň rozdělte do vydlabaných sýrů a každý kousek zabalte v plátku těsta tak, aby obsah při pečení nevytekl. Měšce potřete druhým vidličkou krátce prošlehaným vejcem a v troubě vyhřáté na 180°C je dorůžova upečte (cca 25 minut).
  7. NÁŠ TIP:
    Sýrové měšce podávejte teplé. Můžete je přichystat jako předkrm, nebo je osazenstvu předložte coby chuťovku ve chvílích, kdy přichází správná doba na otevření láhve dobrého vína. Zvláště efektně vyniknou servírované na listech salátu či obložené jinou zeleninou.

Poznámka autora receptu

Podrobný fotopostup krok za krokem najdete ZDE:

http://www.hobbymanie.tv/clanek/pro-kralovskou-hos…

Nejnovější recepty z naší dílny najdete ZDE:

https://www.facebook.com/nejrecepty