Suroviny

Menší porce 3 Větší porce

3/4 litru mléka

2 lžíce smetany 33%

cca 1,5 dl silného hovězího vývaru, nejlépe připravený dlouhým vařením z kostí a předního hovězího, odpařovaný k co nejintenzívnější chuti a hustotě, ale můžeme použít i kostku Hovězího bujónu Knorr)

4-6 šalotek

3 kostky cukru

3 lžíce hrubé mouky

2-3 lžíce citrónové šťávy (nebo suchého vína – nejlépe Vlašský rnebo Rýnský ryzlink, obojí je k podlévání pokrmů vhodné)

3-4 lžíce čerstvého mladého posekaného kopru

1 žloutek

1 lžíce másla

sůl na dochucení

Sázená vejce:

6 vajec

pršut nebo 6 koleček většího salámu raději suchého

6 kusů listů (po polovinách) pekingského zelí (jako vložku pod vajíčka)

špetka soli

Nutriční hodnoty

Energie6 251 kJ / 1 494 kcal
Bílkoviny88,56 g
Tuky82,61 g
Vláknina2,40 g
Cholesterol1,87 g
Sodík953 mg
Sůl2,07 g
Sacharidy97,85 g

Postup přípravy

  1. Do hrnce nalijeme vývar, do něj vložíme oloupané šalotky a zvolna přivedeme k varu, šalotky povaříme asi 5 minut, než začnou měknout a pouštějí už chuť.
  2. Vývar se šalotkami zalijeme mlékem, vysypeme do něj mouku a za stálého míchání přivedeme k varu (jako krupicovou kaši). Až se vytvoří vařením polohustý krém, dochutíme solí, cukrem a citrónovou šťávou.
  3. Před odstavením vmícháme jemně posekaný kopr a minutu povaříme.
  4. Omáčku vylepšíme vmícháním žloutku a jiskřičky másla.
  5. Podáváme s vařeným hovězím masem, vejcem vařeným natvrdo, nebo sázeným a s bramborami nebo s knedlíkem. Dáváme-li do omáčky suché bílé víno místo citrónu, příp. octa, musíme ho nechat chvilku povařit.
  6. Sázená vejce: Do mikrovlnky použijeme formičku na srdíčka nebo lívanečky, vyložíme každou salátovým listem a na něj položíme salám a snažíme se prsty zformovat tvar. Do tak vzniklé nádobky vyklepneme opatrně vejce (připravujeme-li v mikrovlnce, pak napíchneme několikrát žloutek, aby nevybuchoval a neprskal), na lívanečník na sporák nemusíme.
  7. Na lívanečníku (pánvi) pečeme tak dlouho, až bude vejce správně upečené a v mikrovlnce 3 – 4 minuty, také do ztvrdnutí žloutků a bílků.
  8. Na talíř dáme nejdříve naběračkou omáčku, k ní přílohu (brambory či knedlík) a na omáčku pak položíme naše sázená vejce, po dvou na porci. Můžeme nést na stůl ještě horké.