Suroviny

1 šálek amarantu

2 šálky vody

6 půlek kompotovaných švestek

šťáva ze švestkového kompotu

2 lžíce mletého máku

cukr nebo jiné sladidlo dle chuti (dala jsem jen špetku stevie)

Nutriční hodnoty

Energie700 kJ / 167 kcal
Bílkoviny5,25 g
Tuky12,45 g
Vláknina4,50 g
Cholesterol0 mg
Sodík4 mg
Sůl0,00 g
Sacharidy6,30 g

Postup přípravy

  1. Amarant propláchneme na sítku a zalijeme dvojnásobným objemem vody. Přivedeme k varu a na mírném plameni vaříme pod pokličkou 15 minut.
  2. Poté vmícháme na kostičky nakrájené švestky, mletý mák a několik lžiček šťávy z kompotu. Dosladíme dle chuti a ještě asi 3 minuty povaříme. Před podáváním kaši ozdobíme kousky kompotovaných švestek.

Poznámka autorky receptu

Nikdy jsem nebyla velký fanoušek amarantu, vadila mi jeho intenzivní chuť a vůně. V této kaši se ale obojí ztratí díky přidanému máku a švestkám a my si tak můžeme dopřát spoustu kvalitních bílkovin, železa (100 g amarantu obsahuje 42 % doporučené denní dávky železa) a dalších minerálů. Jak amarant, tak mák, jsou navíc skvělými zdroji vápníku.

Amarant je známý také pod názvem laskavec. Znali ho již staří Mayové, Aztékové a Inkové.amarant.jpg Slovo amarant znamená v jejich jazyce nesmrtelný. Patří mezi nepravé obilniny (pseudoobilniny). Využívají se jak jeho listy, tak zrno. Listy mohou posloužit ve studené kuchyni do různých salátů, případně se mohou dusit jako špenát. Zrno (jen o trochu větší než mák) se používá jako takové nebo se mele na mouku. Má jemnou oříškovou chuť. Amarant je cenným zdrojem bílkovin, protože obsahuje všechny esenciální aminokyseliny, a je proto doporučován vegetariánům a sportovcům. Amarant je také vhodnou plodinou pro osoby trpící vysokým krevním tlakem či kardiovaskulárními chorobami – pravidelná konzumace snižuje krevní tlak a hladinu cholesterolu v krvi, zvyšuje hladinu antioxidantů a podporuje imunitu. Kromě bílkovin je amarant vynikajícím zdrojem vlákniny a železa a obsahuje také vápník, hořčík, fosfor, mangan a měď.

Zrno se vaří ve 2-2.5 násobku vody 20 minut.

Tento a další recepty bez lepku, mléka a vajec naleznete na mých stránkách http://www.varimbezlepkumlekavajec.estranky.cz/.