Suroviny

100 g tmavé teffové mouky

2 lžíce cukru

špetka soli

230-250 ml vody

Nutriční hodnoty

Energie2 284 kJ / 546 kcal
Bílkoviny13,00 g
Tuky2,00 g
Vláknina8,00 g
Cholesterol0 mg
Sodík9 mg
Sůl0,00 g
Sacharidy115,00 g

Postup přípravy

  1. Ze všech surovin umícháme řídké palačinkové těsto. Necháme ho alespoň 20 minut odpočinout.
  2. Pánvičku lehce vytřeme olejem, rozehřejeme a po celé ploše rozetřeme tenkou vrstvu těsta (krouživým pohybem pánvičky by se mělo samo rozlít do stran).
  3. Usmažíme z obou stran.
  4. Podáváme např. s džemem (výborný je jahodový), švestkovými povidly, nutelou nebo jen posypané moučkovým cukrem a pokapané citronovou šťávou (výborná kombinace, na kterou mě naučily děti v Anglii).

Poznámka autorky receptu

Palačinky jsou trochu lámavé, nedařilo se mi je rolovat ani skládat, ale chuťově jsou moc dobré a navíc nutričně opravdu výživné, proto se dělím o recept.

Teff je jednoletá travina pocházející z Etiopie. Zde představuje čtvrtinu veškerých pěstovaných obilovin. Název pochází z ahmarského slova teffa (ztracený). Toto označení je velmi výstižné, zrníčka teffu totiž měří jen 0.5-1.0 mm. Teff je bohatý na vlákninu, bílkoviny, vápník a železo. Neobsahuje lepek, je tedy vhodný pro celiaky a díky příznivému obsahu živin také pro diabetiky. Vaří se ve čtyřnásobku tekutiny, vody nebo mléka.

V nedávné době u nás uvedla teff na trh firma Adveni medical. V jejich nabídce je nejen teff a teffová mouka, ale také mnoho dalších zajímavých surovin (http://www.advenimedical.cz).

Tento a další recepty bez lepku, mléka a vajec naleznete na mých stránkách http://www.varimbezlepkumlekavajec.estranky.cz/.