Suroviny

Zelenina:

1 malá mrkev

1 petržel

kousek celeru

kousek kedlubny

dýně

patizon

Dále:

olej

miso pasta

sůl

Nutriční hodnoty

Energie74 kJ / 18 kcal
Bílkoviny0,50 g
Tuky0,10 g
Vláknina1,45 g
Cholesterol0 mg
Sodík40 mg
Sůl0,10 g
Sacharidy3,00 g

Postup přípravy

  1. Očištěnou a nahrubo nastrouhanou zeleninu orestujeme na trošce rozpáleného oleje.
  2. Zalijeme vodou, přivedeme k varu a necháme krátce probublat.
  3. Poté odstavíme, necháme chviličku zchladnout a vmícháme podle chuti miso pastu.

Poznámka autorky receptu

Miso je fermentovaná vyzrálá pasta ze sojových bobů, soli a často i nějakého druhu obiloviny.

Při fermentačním procesu se zcela rozloží sojové boby a zrna obilovin na živiny, které jsou rychle a snadno stravitelné, bílkovinná struktura sojových bobů se rozloží až na 18 různých aminokyselin, včetně esenciálních (pro život nepostradatelných) Miso konzumované i v malém množství významně ovlivňuje výživnou hodnotu stravy. Při procesu fermentace vzniká také značné množství enzymů, které pomáhají trávit ostatní potravu v žaludku.

V Japonsku je miso velmi tradičním výrobkem, jehož původ sahá až do 6. století. Slovo miso znamená doslova „pramen chuti“, MI znamená „chuť“ nebo „koření“, SO znamená „pramen“. Miso pasta obsahuje živé enzymy, které pomáhají při trávení, ovlivňuje vyváženost přírodních sacharidů, dodává esenciální oleje, vitaminy, minerály a proteiny ve vyváženém složení. Obsahuje i vitamín B12. Má celou řadu pozitivních účinků na naše zdraví – podporuje látkovou výměnu, pomáhá při špatném trávení, podporuje tvorbu buněk a kožní tkáně, pomáhá při srdečních chorobách a ateroskleróze, zmírňuje důsledky kouření a konzumace alkoholu a pomáhá jako prevence proti alergiím a tuberkulóze.

Miso je vhodnou přísadou do polévek, omáček, zálivek, pomazánek, jídel z ryb, pro úpravu mořských řas a zeleniny. Můžeme ho považovat za zdravou alternativu masoxu nebo magi. V lednici vydrží až několik měsíců. Aby se nezničily účinky enzymů, nesmí se vařit a do pokrmů se přidává vždy až na závěr.

Více informací zde: http://www.slunecnice-cb.cz/slunecnice-cb/7-O-LECI…

Tento a další recepty bez lepku, mléka a vajec naleznete na mých stránkách http://www.varimbezlepkumlekavajec.estranky.cz/.