Suroviny

375 ml mléka

3 lžíce cukr krupice

1/4 kostky droždí

25 dkg hladké mouky

1 vejce

ovoce (mražené, kompotované, čerstvé např. ostružiny, borůvky apod.)

2 hrsti strouhanky

2 hrsti hnědého cukru

2 hrsti ovesných vloček

zakysanka k podávání

olej ve spreji k vystříkání plechu

Nutriční hodnoty

Energie5 608 kJ / 1 340 kcal
Bílkoviny51,76 g
Tuky18,29 g
Vláknina8,34 g
Cholesterol282 mg
Sodík254 mg
Sůl0,59 g
Sacharidy238,00 g

Postup přípravy

  1. Ve vlažném mléku v přiměřené větší nádobě rozmícháme cukr a rozdrobíme droždí, vmícháme sůl, vejce a mouku a necháme kynout.
  2. Těsto do půl hodiny poleze z misky nebo hrnce a to je ta chvíle, kdy je vylejeme do vystříkaného plechu, posypeme strouhánkou, rozmístíme ovoce promíchané s ovesnými vločkami, posypeme hnědým cukrem a dáme asi na 20 minut péci do trouby, vyhřáté na 170°C – u horkovzdušné stačí o 15 méně.
  3. Podáváme horké se zakysanou smetanou, ale i jako studený koláč bude asi k jídlu. Množství vyšlo na menší plech – takový ten s poklopem. 🙂

Poznámka autorky receptu

Jako spousta dobrých věcí i tohle vzniklo z lenosti – zadělala jsem na liťáky těsto uvedené nahoře a pak jsem se rozhodla, že mne nebaví stát u plotny a smažit, zvolila jsem taky nepřiměřený hrnec a těsto mi začalo utíkat :-)). Proto jsem postupovala zjednodušenou metodou a s napětím čekala, co z toho vzejde. Je to moučník velmi rychlý a bez tuku. Samozřejmě pokud má někdo ověřený recept na lívance do kterého dává olej či rozpuštěné máslo, jde to jistě taky.