Suroviny

Porce: těstíčko vyšlo na obalení 9 velkých kousků

9 kusů plnějších hustých květů černého bezu00 ml kefíru

300 ml kefíru

140 g hladké mouky

4 lžíce nadrobno nasekaných lístků libečku (1 velká hrst před nasekáním)

2 lžíce sušeného medvědího česneku (kdo má čerstvý, tak jen jednu)

1 lžička prášku do pečiva

1/2 lžičky soli

tuk na smažení

Nutriční hodnoty

Energie2 946 kJ / 704 kcal
Bílkoviny30,80 g
Tuky7,30 g
Vláknina10,20 g
Cholesterol45 mg
Sodík1,77 g
Sůl4,62 g
Sacharidy123,70 g

Postup přípravy

  1. Květy opláchneme pod tekoucí vodou a necháme oschnout.
  2. Z kefíru a mouky si umícháme hustější těstíčko, asi jako na palačinky, přidáme nakrájený libeček, sušený med.česnek a sůl. Znova pořádně promícháme a necháme alespoň 10 minut odpočinout. Do odpočatého těstíčka vmícháme kypřící prášek do pečiva.
  3. Poté každý kus květu zamáčkneme jakoby mírně do špetky a důkladně obalíme v těstíčku. Pokládáme do vyšší vrstvy rozehřátého tuku a velice pozvolna, aby se těstíčko dobře propeklo i uvnitř květů smažíme cca 7 minut do zlatavé barvy.
  4. Nůžkami odstřihneme zbytky přečnívajících stopek, květy otočíme na druhou stranu a opět pozvolna na slabém plameni smažíme dalších cca 7 minut. Po usmažení klademe na ubrousek, nebo papírovou utěrku a necháme vsáknout přebytečný tuk. Podáváme se zeleninovou přílohou. Můžeme dle své chuti přelít dipem, který máme rádi, nebo můžeme také podávat jako hlavní chod s bramborovou kaší.

Poznámka autorky receptu

Když dělávám palačinky(slané, či sladké),tak jedině z kefírového těsta. Dnes mě napadlo do těsta přidat to, co je uvedeno v surovinách a takto osmažená kosmatice, která nám právě kvete pod okny byla opravdu lahodná. Protože je zrovna její čas, tak se s Vámi o svůj “experiment“ dělím. Smažím ji každý rok a ze všech rcp, co jsem již vyzkoušela nám takto chutnala nejvíce.

Do podobných přidávám všechny, co jsem zde našla, ať je z čeho vybírat. Ale vybírejte rychle, není to na dlouho