Suroviny

1 vejce

1 zarovnaná lžička soli

3/8 litru mléka

4 rohlíky

500 g hrubé mouky

Nutriční hodnoty

Energie10 826 kJ / 2 588 kcal
Bílkoviny88,63 g
Tuky22,49 g
Vláknina23,60 g
Cholesterol282 mg
Sodík1,51 g
Sůl3,60 g
Sacharidy495,88 g

Postup přípravy

  1. Hrubou mouku smícháme s mlékem, vejcem a solí. Dřív můj tatínek těsto na knedlíky zadělával ručně vařečkou, dokud těsto nebylo hladké a nezačaly se na něm dělat bubliny.
  2. Rohlíky nakrájíme na malé kostičky a vmícháme do do připraveného těsta. Těsto necháme na chvilku odpočinout a mezitím si uvaříme vodu do velkého hrnce. Když nám začne voda vřít, vytvarujeme si z poloviny těsta knedlík a opatrně vložíme do vroucí vody. Totéž uděláme i s druhou polovinou těsta.
  3. Knedlíky vaříme 36 minut, 18 minut z každé strany (nezapomeňte je otočit). Než je začneme krájet lehce je propícháme vidličkou.

Poznámka autora receptu

Omlouvám se všem, kteří tento recep mají z jiných zdrojů. U nás v rodině má svou vlastní historii. Tenhle knedlík je tu vlastně na počest mého tatínka, který byl úžasný člověk. Pamatoval si ho ze svého mládí, kdy ho vařila jeho maminka. Když zemřela nikdo z rodiny si už recept nepamatoval. Tatínek dlouho zkoušel najít správný poměr ingrediencí a čas, aby byly knedlíky správně uvařeny. A protože tatínkovi rodiče pocházeli z Horního Bradla, začali jsme knedlíkům říkat “Brádeláky.” Od té doby se “Brádeláky” ujali v celé naší široké rodině.

V době kupovaných knedlíků a knedlíků v prášku je docela příjemné vrátit se občas receptům našich babiček.

VŠEM, KTEŘÍ SE ROZHODNOU RECEPT VYZKOUŠET, PŘEJEME DOBROU CHUŤ.