Suroviny

Menší porce 3 Větší porce

1/2 balení instatní polenty (cca 200g)

300 g čerstvého špenátu

100 g šalotky

1 velká palice česneku (nebo 2 malé)

1 19% smetana (může být i klasická 12% na vaření)

200 g sýra koliba

120 g másla

Nutriční hodnoty

Energie6 912 kJ / 1 652 kcal
Bílkoviny52,64 g
Tuky140,08 g
Vláknina22,40 g
Cholesterol386 mg
Sodík240 mg240 mg
Sůl0,60 g
Sacharidy39,56 g

Postup přípravy

  1. Nejprve si připravte pečený česnek (viz tady), dobu pečení zkraťte na 45 minut, protože máte jen 1 palici. Po vytažení z trouby otevřete alobalový balíček a nechte ho vychladnout.
  2. Zatímco máte česnek v troubě, uvařte polentu podle návodu na obalu (ze své zkušenosti radím použít o něco méně vody, než je uvedeno, jinak bude kaše příliš řídká) s menším vylepšením, že do vody hoďte 2 stroužky česneku a 80 g másla.
  3. Jakmile je kaše připravená, vyndejte česnek a nechte ji mírně vychladnout a zhoustnout. Teď přišel čas na omáčku. Šalotku nakrájejte na drobné kousky a osmažte ve velké silnostěnné pánvi na kousku másla dozlatova (trvá to asi tak 8 minut).
  4. Do pánve vložte všechen špenát, přikryjte pokličkou a nechte za občasného promíchání zvadnout (trvá to asi 5 minut). Potom ještě 5 minut smažte, až jsou listy krásně měkké, ale zachovají si svůj tvar i barvu.
  5. Do špenátu vymáčkněte pečený česnek a vmíchejte do směsi (pokud některé stroužky více drží tvar, trošku je rozmáčkněte vařečkou). Nakonec vlijte smetanu a promíchejte.
  6. Jakmile se zahřeje, přidejte na jemno nastrouhanou kolibu, nechte ji rozpustit a vmíchejte do omáčky. V případě potřeby můžete dochutit troškou bílého pepře a soli, ale chuť špenátu i sýra je sama o sobě poměrně výrazná.
  7. Pánev přiklopte pokličkou (nebo pokryjte alobalem) a vložte do chladnoucí trouby po pečeném česneku, aby omáčka zůstala teplá).
  8. Z mírně teplé polenty vytvarujte pomocí 2 čajových lžiček nočky (klaďte je nejlépe na plech vystlaný pečicím papírem, nebo potravinovou fólií).
  9. V pánvi rozehřejte zbytek másla se lžící slunečnicového oleje (aby se máslo nepřepalovalo) a na středním plameni smažte nočky dozlatova (trvá to asi 8-10 minut na jednu dávku).
  10. Nočky zalijte špenátovou omáčkou a podávejte se sklenkou vychlazeného Veltlínského.