Suroviny

Menší porce 3 Větší porce

80 g sýra pecorino

1 balení rukoly

3 pomeranče

3 mandarinky (viz tipy a triky)

2 lžíce cukru

3 lžičky malinového balzamica

3 lžičky lískooříškového oleje

Nutriční hodnoty

Energie2 371 kJ / 567 kcal
Bílkoviny23,33 g
Tuky27,23 g
Vláknina4,17 g
Cholesterol59 mg
Sodík1,64 g
Sůl4,00 g
Sacharidy54,97 g

Postup přípravy

  1. Pomerančům okrájejte kůru i s vnitřní slupkou tak, abyste odhalili jen čistou dužinu.
  2. Pomocí ostrého nože vykrájejte z pomerančů jednotlivé měsíčky (filátka), případně je dočistěte od zbytků slupky.
  3. Ze všech tří mandarinek vymačkejte maximum šťávy a přidejte i štávu z pomerančových zbytků (které zůstaly po vyfiletování).
  4. V kastrůku s nepřilnavým povrchem zahřívejte na mírném plameni ovocnou šťávu se dvěma lžícemi cukru tak dlouho, až se cukr rozpustí a začne mírně karamelizovat.
  5. Do omáčky vložte očištěné pomerančové dílky a společně vařte asi 8 minut – nemíchejte, jinak by se vám pomerančová filátka rozdrobila.
  6. Pomeranče opatrně vyjměte z kastrůlku (nejlépe tak, že si z lžíce a vidličky vyrobíte provizorní kleště) a odložte stranou.
  7. Zbylou karamelovou omáčku nechte na mírném plameni za občasného míchání probublávat až zredukuje svůj objem a zhoustne do konzistence hustého sirupu. Odstavte z plotny.
  8. Ze sýra pecorino vytvořte pomocí škrabky na brambory ozdobné šupiny, nebo ho nastrouhejte na širokém vzorku struhadla.
  9. Na servírovací talíř pak rozložte třetinu lístků rukoly, pokapejte 1 lžičkou malinového balzamica a 1 lžičkou lískooříškového oleje a jemně promíchejte.
  10. Navršte třetinu pomerančových dílků a pokropte karamelovou omáčkou. Nakonec na salát naaranžujte několik šupinek sýru pecorino.