Suroviny

1 listové těsto

4 jablka

4 pomeranče

1 pudinkový prášek

1/4 l mléka

150 g mandlových lupínků

1 vanilkový cukr

citronová šťáva

cca 2 PL dia cukru na pečení

hrst namočených rozinek

hrst namočených brusinek

1 vejce na potření

Nutriční hodnoty

Energie5 883 kJ / 1 406 kcal
Bílkoviny45,83 g
Tuky84,64 g
Vláknina30,60 g
Cholesterol274 mg
Sodík221 mg
Sůl0,46 g
Sacharidy99,95 g

Postup přípravy

  1. Pomeranče oloupeme a rozdělíme na jednotlivé dílky, jablka nahrubo nastrouháme a zastříkneme citronovou šťávou, aby nezhnědla.
  2. Z pudinku a mléka uvaříme hustý krém, přidáme do něj 1 PL diacukru nebo 2 PL normálního cukru a vanilkový cukr – ochutnáme, přisladíme dle sebe.
  3. Listové těsto rozdělíme na dvě poloviny. Vyválíme 1.polovinu dle průměru formy nebo crisptalíře, kraje vytáhneme na okraj formy a přitiskneme. Povrch posypeme mandlovými lupínky a na ně rozetřeme krém z pudinku. Na krém dáme nastrouhaná jablka, zasypeme zbylým cukrem, pak urovnáme plátky pomerančů. Do mezer můžeme dát pár rozinek a brusinek.
  4. 2.polovinu rovněž vyválíme podle průměru formy a přeneseme na náplň,pečlivě uhladíme a stiskneme okraje do spojení. Povrch potřeme vejcem a posypeme zbytkem brusinek a rozinek a malinko zamáčkneme. Povrch těsta na několika místech propícháme vidličkou.
  5. Vložíme do MW a zapneme program Crisp. Jakmile se odchlipuje těsto od okrajů, znamená to, že je před dokončením.
  6. Je lepší začínat s menším časem (asi 9 minut) a postupně přidávat. Já vlnila 16 minut, pak jsem ještě zapnula na 3 minuty gril pro barvu.
  7. Koláč je šťavnatý, vláčný a kyselkavě nasládlý, přímo probouzí chuťové buňky.