Suroviny

1 l kefíru (ideálně domácí) nebo podmáslí

4 plné hrsti sušených hub

Asi 3 lžíce polohrubé mouky

Trochu vody (dle popisu v postupu)

Sůl

drcený kmín

pepř – dle chuti

libeček

petrželka

1-2 vejce (lze vynechat

Nutriční hodnoty

Energie2 794 kJ / 668 kcal
Bílkoviny49,32 g
Tuky22,67 g
Vláknina0,99 g
Cholesterol539 mg
Sodík550 mg
Sůl1,32 g
Sacharidy66,14 g

Postup přípravy

  1. Houby rozdrtíme a namočíme na 2 hodiny do vody – množství vody jen do výše hub! Přidáme trochu soli, kmínu, pepře bylinek a velmi pomalu vaříme cca 15 minut – ne úplně do měkka, jen na skus.
  2. Mouku velmi pečlivě rozšleháme v kefíru. Poté tam přidáme pár lžic vývaru, kde se vaří houby (pokud tam spadne nějaká houba vůbec nevadí, důvodem je to, aby se nám kefír v polévce nesrazil).
  3. Za mírného varu, ale stálého míchání vléváme velmi pomalu a tenkým pramínkem kefír do hub, vždy na chvilku přerušíme a počkáme, až zase začne směs perlit, pak pokračujeme. Občas rozmíchneme i kefír, aby se neoddělovala syrovátka a byl stále hladký.
  4. Ke konci už zrychlíme vlévaní, ale pořád mícháme. Provaříme na mírné teplotě cca 10 min a vypneme.
  5. Pokud chceme sytější polévku, usmažíme vajíčka a vložíme do polévky buď do hrnce nebo každému na talíř – já je nedala, máme rádi čistě kyselou polévku s houbami. Dochutíme, zamícháme, podáváme. Já už ničím nedochucovala, polévka je velmi příjemně nakyslá, voní a chutná po houbách, bylinkách. Potřebovala jsem udělat velmi rychlý oběd a větší množství kefíru mi k tomu pomohlo.