Suroviny

hrst sušených kukuřičných zrn (viz postup)

1 vrchovatá lžíce másla

1 lžička oleje

1 lžíce nasekané petrželky

1 lžíce nasekané pažitky

1 stroužek česneku

1 lžička soli ( špetka k utření česneku)

Nutriční hodnoty

Energie327 kJ / 78 kcal
Bílkoviny1,55 g
Tuky6,00 g
Vláknina1,96 g
Cholesterol3 mg
Sodík3,21 g
Sůl8,00 g
Sacharidy3,91 g

Postup přípravy

  1. S přípravou domácího popcornu, který chutná při sledování filmů za dlouhých zimních večerů, je dobré začít již na sklonku léta…
    Z kukuřičných klasů odstraníme listy (šustí) a zralá zrna odrhneme. Rozložíme je na plech a necháme je vysušit buď na slunci, je-li nějaké, nebo na peci či kamnech. Uložíme do zavíratelné nádoby a skladujeme na suchém, tmavším místě.
  2. K domácímu popcornu potom stačí již jen zalovit v nádobě se zrnky a rozpálit litinový nebo teflonovým povrchem vybavený kastrol, který disponuje těsnící pokličkou.
  3. Máslo pokojové teploty smícháme s česnekem utřeným se solí, pažitkou a petrželkou. Bylinkové máslo potom vložíme na dno litinového kastrolu a necháme ho dobře napěnit. Přisypeme suchá kukuřičná zrna a počkáme do prvního prasknutí. Poté rychle přiklopíme pokličkou, nádobou protřeseme, vrátíme na rozpálenou plotýnku a necháme praskat. Posloucháme (neodkrýváme!!) a ve chvíli, kdy je interval mezi jednotlivými pukanci cca 4 vteřiny (pomalu napočítáme do čtyř), kastrol sejmeme a dáme stranou. Opatrně odstraníme poklici, necháme odejít páru a osolíme. Nádobou znovu zatřeseme a obsah přesypeme do mísy.