Suroviny

Porce: 15 – 20 kousků – dle velikosti

Květák (větší)

muškátový oříšek (2 strouhnutí)

3 vejce

sůl

pepř bílý (mletý)

cibule (menší)

2 ks mrkve

1 svazek petržele (5 větviček)

1/4 lžičky muškátový květ

5 lžic (i více) polohrubé mouky

100 – 150 g eidamu

strouhanka (na obalení)

olej (na smažení)

Nutriční hodnoty

Energie3 781 kJ / 904 kcal
Bílkoviny62,78 g
Tuky42,58 g
Vláknina8,38 g
Cholesterol852 mg
Sodík1,66 g
Sůl4,04 g
Sacharidy63,15 g

Postup přípravy

  1. Květák opláchneme, vložíme do hrnce s osolenou vodou a přidáme 2 strouhnutí muškátového oříšku. Květák přivedeme k varu a vaříme asi 10 minut. Květák nemá být měkký, jen lehce předvařený.
  2. Poté květák vyjmeme do mísy a necháme vychladnout. Květákový vývar nevyléváme, použijeme ho na zeleninovou polévku. Vychladnuý květák rozebereme na růžice a kromě silných částí košťálu jej nahrubo nakrájíme (rozemneme v ruce) do mísy. Dvě menší růžice si schováme do polévky.

    Ke květáku nahrubo nastrouháme mrkev, cibuli, sýr, přidáme na jemno pokrájenou petrželku, vejce, sůl, špetku pepře, muškátový květ, polohrubou mouku a vše pečlivě promícháme.
  3. Směs necháme asi 10 minut odstát, aby směs stačila zhoustnout. Dle potřeby dosolíme. Směs nemá být příliš tuhá, aby placičky zůstaly křehké a šťavnaté. Strouhanku si nasypeme do širší misky.
  4. V pánvi si rozehřejeme asi 1/2 cm vrstvu oleje. Ze směsi si odebíráme množství velké asi jako golfový míček a uděláme silnější placky a ty lehce obalujeme ve strouhance.
  5. Pokládáme je do horkého oleje a pomalu je smažíme do světlé barvy. Jako příloha se hodí brambory, bramborová kaše nebo jako my chléb a zeleninový salát.