Suroviny

Porce: 3-4

1/2 balení špaget (250 g)

1 kelímek sladké smetany na vaření (250 ml)

100 g sýru Gran Moravia

50 g taveného sýru Oro di Moravia

6-8 větších lístků čerstvé bazalky

20 g čerstvého másla

2 žloutky

Nutriční hodnoty

Energie8 973 kJ / 2 145 kcal
Bílkoviny92,00 g
Tuky116,38 g
Vláknina11,25 g
Cholesterol647 mg
Sodík1,80 g
Sůl4,34 g
Sacharidy176,68 g

Postup přípravy

  1. Smetanu nalijeme do malého rendlíku a pomalu přivedeme k varu. Následně přisypeme nadrobený sýr Gran Moravia a necháme pomalu rozpustit. Jde to pomalu, a proto si po jeho změknutí pomůžeme tak, že za pomocí ponorného mixeru vytvoříme krásně celistvou tekutou sýrovo-smetanovou směs.
  2. Tuto základní směs přelijeme do misky, kterou máme připravenou nad vodní lázní a do této ještě teplé směsi přidáme tavený sýr a syrové žloutky. Rychle, ale pečlivě šleháme metličkou ve vodní lázni, dokud nezačne směs houstnout, což znamená, že žloutky se nám uvařily, tavený sýr rozpustil a došlo tak k tolik očekávanému zahuštění.
  3. Omáčku zjemníme přidáním čerstvého másla, které zašleháme po jeho rozpuštění do sýrové směsi. Nasekáme si na jemno lístky čerstvé bazalky a vmícháme je do sýrové omáčky. Solit není vůbec třeba, jelikož sýr Gran Moravia je dosti slaný.
  4. Omáčka je hustější a proto je ideální špagety uvařené dle návodu na obalu vložit do mísy a smíchat s omáčkou, která se díky své hustotě „nabalí“ na špagety.
  5. Kdo chce, může si omáčku smíchat se špagetami až na talíři. Pro exotickou chuť pokrmu posypeme hrstí piniových oříšku.