Suroviny

3 velké brambory

1 středně velká máslová dýně (butternut squash)

3 strousky česneku

rozmarýn

tymián (sušený či čerstvý)

250 ml smetany

sůl

pepř

máslo (na vymazání zapékací mísy)

Nutriční hodnoty

Energie3 151 kJ / 753 kcal
Bílkoviny22,60 g
Tuky28,49 g
Vláknina32,70 g
Cholesterol90 mg
Sodík151 mg
Sůl0,25 g
Sacharidy96,80 g

Postup přípravy

  1. Předehřejte troubu na 180 stupňů. Lehce vymažte zapékací mísu máslem.
  2. Brambory oloupejte a nakrájejte a tenké plátky cca 3-4 mm pokud se vám bude dařit. Dýni oloupejte (obyčejnou škrabkou na zeleninu), podélně rozřízněte a vydlabejte veškerá semínka. Nakrájejte na plátky stejně jako brambory.
  3. Šlehačku dejte do malého kastrůlku, přidejte do ní utřený česnek a ohřejte. Nesmí vařit jen ohřát aby se rozložila chuť česneku.
  4. Nakrájenými brambory zakryjeme spodek mísy, na ně dáme vrstvu dýně, lehce osolíme a opepříme a posypeme rozmarýnem a tymiánem a přelijeme trochou smetany s česnekem. Poklademe další vrstvou brambor, dýně a koření a přelijeme smetanou. Opakujeme dokud máme místo v míse či dokud máme brambory a dýni. Poslední vrstva by měla být dýně s kořením a na ni vylijeme zbytek smetany s česnekem.
  5. Zakryjeme alobalem, přitlačíme aby se smetana dostala všude a řádně utěsníme po okrajích a zatížíme, (já používám brambory, ale pokud máte malá závažíčka tak to je ještě lepší – ne kameny protože mohou explodovat).
  6. Pečeme v troubě cca 45 min. Po 45 min vyzkoušejte špičkou nože zda jsou brambory krásně měkké, pokud ano sundejte alobal a nechte péct dalších 10-15 min.
    Doba pečení závisí na tloušťce brambor.